KRALJEVSKI FONTOVI
U dizajnu se vrlo često barata bojama kako bi se kod onih koji gledaju određeni dizajn podstakla određena emocija ili se odao neki specifičan utisak. Isto tako, kada je u pitanju font, izuzetno je važno napraviti dobar odabir, jer time se kod čitalaca može postići određena željena reakcija. Različiti fontovi i različit izgled tekstova podsećaju na različita iskustva. Tako, serifni fontovi služe kako bi ono što je njima opisano odisalo stabilnošću i otmenošću. Uglavnom se koriste u štampanom tekstu, kao npr. u novinama ili knjigama, jer su mnogo čitljiviji za ljudsko oko od sans-serifnih fontova. Zarad pomenute elegancije često se koriste kraljevski fontovi.
Oni su jedna od najistaknutijih grupa fontova, koji se najčešće koriste kako bi se naglasila elegancija onoga što se njima opisuje. Njih odlikuju istaknuti serifi, odnosno ukrasi na slovima. Kraljevski fontovi koriste se kada je potrebno istaći elitnost sadržaja teksta, a evo i nekih primera tih fontova:
Quagera
Quagera je jedan od najpoznatijih kraljevskih fontova kojeg karakterišu ekstremno izraženi serifi, kao i dugačke ukrasne linije koje katkad ulaze u prostor drugih slova. Ovaj font najčešće se koristi u formalnim prilikama, kao npr. na pozivnicama za elitne događaje i venčanja, kao i u logoima i magazinima u svetu mode. Sadrži elemente modernog, kao i klasičnog, što ga čini savršenim za ovakve prilike.
Caghen
Sličan prethodnom fontu je i font Caghen, koji se takođe vrlo često koristi u svetu mode. Kao i Quagera, retko je dobar izbor u tekstovima, ali je odličan za istaknute naslove i podnaslove. Takođe, može se sresti na pakovanjima različitih proizvoda ili reklamnim materijalima, pogotovo u sklopu brendova koji su većinski namenjeni ženama.
Paradise Thin
Paradise Thin jedan je od kraljevskih fontova koji je vrlo elegantan, ali u isto vreme vrlo oštrih poteza. Slova su uglavnom izduženija, sa manje primetnim serifima, što ovom fontu daje izuzetno čist izgled. Font je kreirao Edric Studio i čini ga veliki kontrast između debelih i tankih poteza. Kao i svi kraljevski fontovi, odličan je za modnu industriju, kao i za npr. brendove kućnog dekorisanja, za cvećare, butike, hotele i restorane.
Glorious
Još jedan među unikatnim kraljevskim fontovima je font Glorious, koji karakterišu dugačka, tzv. visoka slova sastavljena od tankih poteza. Zbog toga, Glorious je odličan za logotipe luksuznih brendova, kao i za dizajn romantičnih knjiga i filmova. Kreacija je Storytype studija i predstavlja zlatnu sredinu između modernog i klasičnog.
Glow night
Za razliku od prethodno pomenutih fontova, Glow Night je mnogo odvažniji. Sadrži mnogo više debljih poteza, što nije slučaj kod npr. Glorious i Paradise Thin fontova. Ovaj font je takođe dobar za dizajn knjiga i filmova, jer, iako je vrlo upadljiv, ne gubi na eleganciji.
Geraldine
Geraldine je kraljevski font koji karakterišu blago oblija slova. Ovaj font ima mnogo manje oštrih uglova i zbog toga deluje mnogo nežnije. Izuzetno je čest na odeći, na tzv. merch kolekcijama, a u digitalnom formatu se često pojavljuje kao vodeni žig, tzv. watermark.
Brown Casalova
Brown Casalova je kraljevski font sačinjen od širokih slova koja su ispisana vrlo tankim potezima. Ovaj font koristi se u vizuelnom identitetu većinski ženskih brendova.
primena kraljevskih fontova
Iz ove analize može se zaključiti da kraljevski fontovi spadaju u kategoriju izuzetno elegantnih fontova. Svi navedeni fontovi svoju funkciju najbolje ostvaruju u vizuelnom identitetu brendova za žene, kao i u svečanim prilikama. Zbog svojih naglašenih serifa odišu sofisticiranošću.