DA SE UPOZNAMO

O nama

Udruženje grafičkih dizajnera (UGD) osnovano je 2022. godine od strane posvećenih grafičkih dizajnera. Osnivači Udruženja, na osnovu dugogodišnjeg iskustva rada u industriji grafičkog dizajna, prepoznali su probleme sa kojima se grafički dizajneri suočavaju na dnevnom nivou. Samo neki od datih problema nastaju prilikom traženja zaposlenja, kada iskrsavaju poteškoće na planu ugovaranja adekvatne zarade, ugovaranja željenih uslova rada, poteškoće na planu nezadovoljavajućeg tretmana samih dizajnera i njihovog rada od strane poslodavca na mestu rada. To nas dovodi do zaključka da značaj naše branše nije prepoznat u potrebnoj meri.

UGD je osnovan u nameri da se dati problemi otklone, i to aktivnim pospešivanjem razvoja industrije grafičkog dizajna, unapređivanjem standarda života grafičkih dizajnera, kao i informisanjem i edukovanjem ljudi o grafičkom dizajnu i njegovom značaju. Svoje ciljeve UGD ostvaruje kroz razne uzbudljive projekte.

Logo Udruženja Grafičkih Dizajnera koji prati tekst "O nama"
Studenti u timu rade na projektima koje organizuje Udruženje Grafičkih Dizajnera, stiču radno iskustvo putem studentske prakse i ostvaruju ciljeve Udruženja Grafičkih Dizajnera. Prijavi se za studentsku praksu, postani član Udruženja Grafičkih Dizajnera i započni svoju karijeru

Ko čini UGD?

UGD čine ambiciozni, kreativni i uspešni grafički dizajneri širom Srbije koji se konstantno usavršavaju, kao i kolege iz srodnih branši koje žele da doprinesu ostvarenju naše Vizije.

U Udruženje su dobrodošle sve ambiciozine osobe željne usavršavanja i napredovanja.

Cilj

Razvoj industrije grafičkog dizajna u Republici Srbiji, unapređivanje standarda života grafičkih dizajnera u Republici Srbiji, edukacija i informisanje članova Udruženja i građana o grafičkom dizajnu

PRIDRUŽI SE

Misija

Uvećanje zarada, unapređenje znanja grafičkih dizajnera, pospešenje kvaliteta rada grafičkih dizajnera, podizanje svesti o potrebama grafičkih dizajnera u Srbiji, eliminacija zloupotrebe radova

UČESTVUJ

Srbija kao savršeno mesto za uspešnu karijeru grafičkih dizajnera

DOPRINESI

Logo Udruženje Grafičkih Dizajnera. Praksa za studente. Prijem novih članova na sledeće pozicije. Grafički dizajn: poznavanje Photoshop-a i Illstrator-a; digitalni marketing: odrožavanje, osmišljavanje, produkcija i analiza sadržaja na društvenim mrežama; web dizajn: poznavanje wordpress i HTML; HR ljudski resursi: menadžment ljudskih resursa; ER spoljni odnosi: sklapanje i održavanje odnosa sa partnerima i sponzorima; novinarstvo: istraživanje tema i pisanje blog tekstova. Studentska praksa i posao.

UGD Članstvo

UGD članstvom stičeš praksu, ali i razne benefite poput besplatnih edukacija, radionica, seminara, događaja; dobijaš priliku da učestvuješ na ekskluzivnim izložbama, projektima, takmičenjima, kao i priliku da tvoji radovi budu objavljeni na našem blogu!

Detaljnije o pravima i obavezama članova, kao i o vrstama članstva, možeš pročitati ovde.

Prijave su trenutno zatvorene.

Zaprati nas na Instagramu ili se prijavi na naš NewsLetter kako bi znao/la kada prijave ponovo budu otvorene!

UGD PARTNERI

NAŠI ČLANOVI

Imaš pitanje? Piši nam!

BUDI U TOKU!

Prijavi se na naš NewsLetter

I ne propusti važne informacije, kao ni događaje i projekte koje organizuje UGD!

Prijavi se na Newsletter Udruženja Grafičkih Dizajnera kako bi bio u toku sa projektima Udruženja Grafičkih Dizajnera, kao i edukacijama, poslovima, studentskim praksama, blog postovima, trendovima u grafičkom dizajnu i prijemom novih članova

Views: 1746